Co dělat, když praskne kondom?

Nevíte si rady co dělat, když praskne kondom? Co dělat, aby nepraskal?

Jak můžete snížit rizika přenosu pohlavních nemocí?

Jak vhodně reagovat na rizikovou situaci?

Jak se správně chránit

V následujícím rozhovoru sexuální pracovnice a pracovnice R-R se dozvíte hledané odpovědi na Vaše otázky…

 Pracovnice z nejmenovaného klubu je v problematické situaci a neví si rady, potřebuje informace, volá do ROZKOŠE bez RIZIKA (dále R-R), kde se jí ozývá sociální/zdravotní pracovnice:

Žaneta: Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na pár informací. Začala jsem nedávno pracovat na privátu, ale nemám s touhle prací žádné zkušenosti. S kolegyní se v bytě střídáme, takže mi stihla říct jen pár rad, třeba o výplachu, ale ráda bych se dověděla víc, abych se mohla lépe chránit. Zatím mám nějakou smůlu na kondomy, už mi dvakrát praskl (nevím, jestli je to tak často normální?), tak jsem se vypláchla, ale nevím, jestli mohu ještě něco dělat a co dál? Co se s tím dá ještě dělat?

R-R: Dobrý den Žaneto, cením se Vaší důvěry a snahy se co nejlépe chránit a ráda Vám podám všechny potřebné informace. Nejdříve bych se zaměřila na to, proč vám praskají kondomy. Nevím přesně za jaké období Vám kondom dvakrát praskl, ale úplně běžné to není. Těch příčin může být několik, popíšu vám tedy nejprve správné použití kondomu:

 • Když vezmete do ruky zabalený kondom, můžete poznat, jestli je v pořádku a to podle expirace na obalu (doba trvanlivosti) a podle toho, jestli když obal zmačknete lehce mezi prsty, cítíte vzduchovou bublinu, která se nevyfoukne, to znamená, že obal není poškozen. Po otevření obalu je ještě dobré zkontrolovat, jestli nemá kondom změněnou barvu nebo není na pohmat jiný než obvykle.

 • Při manipulaci je dobré si dávat pozor na ostré předměty (nehty, prsteny, bradavičky na kůži či sliznicích či piercing na přirození…) a na mastné ruce, myslím tím třeba zbytky masážního oleje nebo krém na ruce. Jakákoli olejnatá látka může poškodit materiál kondomu a zapříčinit jeho prasknutí!

 • Při samotném nasazování je lepší, když to uděláte Vy sama a ne zákazník, abyste si mohla prohlédnout jeho penis a všimnout si případných zvláštností (vyrážka, vřed, zvláštní výtok..). Když se něco podobného vyskytne, je lepší zákazníka odmítnout a doporučit mu návštěvu lékaře.

 • Když už se tedy dostanete k samotnému nasazení, je důležité chytit mezi prsty rezervoár kondomu (vypouklá část na vrcholu uprostřed srolovaného kondomu), zmáčknout ho a přiložit na penis. Druhou rukou rozrolovat kondom tak, aby zakryl celé tělo penisu až dolů.

 • Pokud kondom přiložíte na penis a zjistíte, že ho máte naruby, neotáčejte ho, a znovu nepoužívejte, protože už by mohl být infikovaný. Takový kondom vyhoďte a použijte raději nový!

Rozkoš bez Rizika

Další rady, jak předcházet poškození či sklouznutí kondomu během styku jsou:

 • Během pohlavního styku je dobré si kondom neustále kontrolovat, klidně si ho celou dobu přidržovat, zvlášť při poloze ze zadu, kdy nevidíte, co zákazník dělá…občas se na kondom podívat, zda není viditelně poškozený.

 • Ideální je spolu s kondomem používat čirý, neparfémovaný lubrikační gel na vodní nebo silikonové bázi (nenahrazovat ho olejovým, kvůli tomu, co jsme si o oleji řekly výše; parfémované lubrikanty mohou vyvolávat podráždění sliznice nebo přímo alergii a výtoky). Lubrikační gel snižuje tření kondomu při styku, čímž snižuje i možnost prasknutí kondomu, většině žen je to navíc příjemnější a klient o tom nemusí ani vědět (můžete si ho nanést už dřív).

 • Je také dobré mít v zásobě různé velikosti kondomů, protože nesprávná velikost může také zapříčinit prasknutí. V kvalitních sexshopech mívají různé velikosti v nabídce (menší i větší).

 • Příčinou prasknutí kondomu nebo jeho sklouznutí (pak může zůstat ve Vás) může být problém s erekcí, např. u opilých nebo starších klientů. Tím, jak se stále mění velikost penisu, kondom se různě shrnuje a posunuje a to může vést k prasknutí nebo sklouznutí a vylití jeho obsahu do Vás. I proto je důležité hned po vyvrcholení zákazníka kondom okamžitě sundat.

 • Nepoužívejte nikdy 2 (či více) kondomy na sobě, tření mezi kondomy se tím zvyšuje a tím vzrůstá i pravděpodobnost prasknutí kondomu. To si raději kupte kondom pro anální styk, který je celkově pevnější, lubrikovanější a trochu dražší.

Pokud se budete řídit těmito pravidly, nemělo by už k praskání docházet.

 

Žaneta: Co ale udělat, pokud k prasknutí dojde?

R-R: Výplach rozhodně není to nejlepší řešení - právě naopak.

Představte si, že je ve Vás sperma a Vy se postavíte – sperma vytéká ven. Když ale dovnitř pustíte vodu, posunete sperma hlouběji do sebe. Navíc si ještě smýváte přirozenou ochrannou vrstvu na sliznici pochvy, která Vás chrání a tím se může případná infekce lépe dostat do těla.

 

Žaneta: Jak to tedy udělat, abychom dostaly sperma, případně zbytky kondomu ven?

R-R: Nejlepší je se hned postavit a jít na WC, vymočit se (tím si vypláchnete možnou infekci z močové trubice) a zatlačit a tím vytlačit i podstatnou část spermatu.

Také si můžete párkrát poskočit a prostě to ze sebe vyskákat.

Poté můžete použít sprchu, ale jen zvenku, dovnitř voda prostě nepatří, a máznout si na ruku trochu lubrikantu s tea tree olejem (sníží možnost přenosu nemocí i otěhotnění), opatrně si sáhnout dovnitř, namazat se a zkontrolovat, jestli nenajdete ještě zbytek kondomu. Pozor ale na nehty a případné poškození sliznice!

No a po takovémhle dobrodružství zbývá ještě prevence pohlavních nemocí a těhotenství.

 • Pokud neužíváte trvale antikoncepci, je dobré si zajít ke gynekologovi nebo na pohotovost pro Postinor, který se užívá nejdéle do 72 hodin po „nehodě“ a pak ještě po dalších 12 hodinách znovu. Čím dříve ho vezmete, tím je účinnější.

 • Pak by bylo třeba nechat se vyšetřit na různé pohlavní nemoci. Kapavku může lékař při stěrech najít už třeba za 3 dny, chlamydie za 3 týdny, syfilis a HIV za 2-3 měsíce, ale žloutenka typu B nebo C se může objevit až za půl roku.

 • Vyšetření na pohlavní nemoci doporučujeme pravidelně každé tři měsíce. Buď můžete u svého lékaře vymýšlet různé historky, aby vám pokaždé udělal speciální vyšetření (protože vyšetření na pohlavní nemoci není součástí běžných stěrů) a nebo přijít k nám a buď neříkat nic, nebo si o všem v klidu promluvit.

Držíme Vám palce Žaneto, ať už Vám kondomy nepraskají a pokud Vás ještě něco napadne, neváhejte a napište nebo zavolejte (dotazy@rozkosbezrizika.cz).

 

 

Thereza z AAA Exclusive Club

Thereza

0%
Tatiana z AAA Exclusive Club

Tatiana

0%
Kelly z Erotické Nuru masáže Princess

Kelly

0%
Vanessa z AAA Exclusive Club

Vanessa

0%
Inzerujte zde!

80

Ester z Erotické Nuru masáže Princess

Ester

0%
Leila z AAA Exclusive Club

Leila

0%
Chci zde inzerovat
Nacházíte se: Holkynajisto.cz / Co dělat, když praskne kondom?

Již hodnocené

Logo - AAA Exclusive Club

new

Poslední komentáře

Čistota je v tomto podniku na prvním místě. Slečny jsou profesionální masérky s úsměvem na...

Poslední přidané

Erotic massage RoyalErotic massage Royal

Kelly Kelly

Nejnovější akce

Erotické Nuru masáže Princess

Akce Lesbi Schow LILI A VIKI

Co ještě nevíte...

Erotická studovna pro zvídavé


70 podniků a 188 dívek

Prohledej všechny: podniky | dívky

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Registrace  |  Přihlásit se

CZ EN
notice