Co víte nebo nevíte o pohlavně přenosných nemocech?

Věděli jste:

Že se můžete nakazit všemi druhy pohlavního styku (orálně, vaginálně i análně)?

Že nemoci mají inkubační doby, před jejichž uplynutím nejdou v těle nemoci najít?

Že některé nemoci nemají žádné příznaky a nedají se poznat jinak než testováním?

Že jsou všechny pohlavně přenosné nemoci léčitelné a téměř všechny vyléčitelné, když se zjistí včas?

Rozkoš bez Rizika

Pokud si na otázky umíte odpovědět, gratulujeme, zdá se, že máte dostatek informací, přesto i pro Vás je určen následující článek, který Vám poskytne základní, ucelené, správné informace o pohlavně přenosných nemocech, jejich příznacích, způsobech přenosu, jejich diagnostice a léčbě.Pokud jste na některé otázky neznali odpověď, čtěte dál…

Všechny pohlavně přenosné infekce se přenášejí všemi formami nechráněného sexuálního styku, tedy jak vaginálně, tak análně (do konečníku) i orálně (do úst). Výskyt jedné pohlavní nemoci (např. kapavky, syfilis, kvasinek atd.) zvyšuje riziko nákazy virem HIV, protože je narušena vaše sliznice. Některé nemoci navíc probíhají zcela bez příznaků (nebo bez specifických příznaků), dotyčný/á nemusí tedy vůbec vědět, že je nakažený/á. Jedinou možností ochrany je tedy správné používání kondomu. A možností zjištění výskytu pohlavních nemocí je pravidelné testování, které doporučujeme absolvovat při práci v sexbyznysu 1x za 3 měsíce.

Základní informace o nejčastějších či nejzávažnějších nemocech:

HIV/AIDS

Jedná se o virovou infekci, která se přenáší všemi formami nechráněného sexuálního styku (vaginálně, análně i orálně). Projevy infekce mohou být nespecifické, často bývají přirovnávány k silné chřipce s vysokou horečkou, celkovou slabostí, bolestí kloubů a svalů, zduřením mízních uzlin, aj. Ty postupně odezní a pak se i poměrně dlouhou dobu (několik let) nemusí dít nic viditelného. Dotyčný je ovšem nakažený a může být infekční a nakazit druhé lidi, při nechráněném styku. Je vhodné, pokud se Vám stane, že máte nechráněný pohlavní styk, jít s odstupem 2-3 měsíců na testy na virus HIV. Až s takovým odstupem, lze virus v lidském těle najít. HIV se testuje odběrem žilní krve. Infekce virem HIV postupně přechází v onemocnění AIDS, které končí smrtí. Na nemoc nicméně existuje léčba, která rozvoj nemoci brzdí. Je ovšem důležité léčbu zahájit co nejdříve, tedy se o nemoci dozvědět „včas“. Proto je důležité a nejefektivnější se před nemocí chránit používáním kondomu a v případě rizikového pohlavního styku (nechráněného nebo při prasknutí kondomu) jít na testy.

SYFILIS

Je bakteriální infekce, která se obdobně jako HIV a ostatní nemoci šíří nechráněným pohlavním stykem (všemi formami – vaginálně, análně i orálně (vřed můžete mít v puse). Projevem je z počátku tvrdý vřed v místě nákazy (genitálie a jejich okolí, konečník, dutina ústní, aj.). Vřed je nebolestivý a po nějaké době (individuálně přibližně po 7 – 14 dnech) sám zmizí (první stadium). S odstupem se mohou objevit různé vyrážky, specificky na zádech, ale i jinde na trupu, dále na dlaních a chodidlech (druhé stadium). Pak nemoc přechází do latentního (třetího) stadia, které v horizontu (i desítek) let končí smrtí. Nemoc ve svých počátečních stadiích může být plně léčitelná, důležité je ji včas odhalit a zahájit léčbu antibiotiky. Léčba této nemoci je v ČR ze zákona povinná! Na testy je vhodné jít s odstupem 6 – 8 týdnů po rizikovém styku, testuje se odběrem žilní krve. Pokud se projeví její příznaky, je vhodné lékaře navštívit ihned a situaci řešit. POZOR. V poslední době vzrůstá počet žen a mužů nakažených sylilisem.

KAPAVKA

Je bakteriální onemocnění, které se šíří všemi formami nechráněného sexuálního styku (vaginálně, análně i orálně). U žen probíhá asi v polovině případů zcela bez příznaků! Pokud se příznaky projeví, může jít o výtok a zánět v pochvě aj., ale i v oblasti konečníku i v dutině ústní. Dlouhodobě neléčená kapavka může způsobovat neplodnost. Na testy je vhodné jít ihned v případě projevení příznaků, nebo s určitým odstupem (v řádech dnů) po rizikovém sexuálním styku. Kapavka se testuje stěrem z děložního čípku či močové trubice a léčí se antibiotiky. Pro kapavku platí stejná pravidla jako u syfilis – tedy čím dříve se odhalí, tím snáze se lečí a je možné ji plně vyléčit! Kapavka také podléhá povinné léčbě ze zákona.

CHLAMYDIE

I v tomto případě jde o bakteriální onemocnění, které obdobně jako kapavka může probíhat zcela bez příznaků, a to ve většině případů! K nákaze dochází všemi formami nechráněného sexuálního styku (některé její formy se šíří např. i kapénkovou cestou, aj.). Infekce (genitální formou) se může projevit bolestivým vředem s následnými chřipkovými projevy (horečka, zduření mízních uzlin aj.) a později zánětem pohlavních orgánů, výtoky. Častěji však, zejména u žen, probíhá bez příznaků. Dlouhodobě neléčené chlamydie mohou vést k neplodnosti a dalším poruchám zdraví (oslepnutí, mimoděložní těhotenství, riziko potratu aj). Infekce se léčí antibiotiky, na testy je vhodné jít při objevení příznaků, ale bez jejich objevení s určitým dostupem (v řádech dní) po rizikovém styku. Chlamydie se testují stěrem z děložního čípku. Jako vhodné, u všech nemocí, se ukazuje chodit na testy pravidelně jednou za tři měsíce pro včasné podchycení případné bezpříznakové formy. Toto doporučujeme zejména u sexuálních pracovnic a pracovníků, kde se riziko nákazy může zvyšovat. POZOR. Chlamydie patří v populaci mezi velmi rozšířené onemocnění.

Sexuálním pracovnicím nabízíme testy na všechny výše zmíněné sexuálně přenosné infekce.

Pro další, upřesňující informace či jiné dotazy se obracejte na: dotazy@rozkosbezrizika.cz .

Těšíme se na Vaše připomínky a dotazy!

Váš tým R-R

Lara z AAA Exclusive Club

Lara

0%
Zuzka z AAA Exclusive Club

Zuzka

0%
Inzerujte zde!

80

Inzerujte zde!

80

Mona z AAA Exclusive Club

Mona

0%
Inzerujte zde!

80

ANABEL z Erotické Nuru masáže Princess

ANABEL

0%
Chci zde inzerovat
Nacházíte se: Holkynajisto.cz / Co víte nebo nevíte o pohlavně přenosných nemocech?

Již hodnocené

Logo - Alibaba

Alibaba

100%

new

Poslední komentáře

Čistota je v tomto podniku na prvním místě. Slečny jsou profesionální masérky s úsměvem na...

Poslední přidané

Erotic massage RoyalErotic massage Royal

Kelly Kelly

Nejnovější akce

Erotické Nuru masáže Princess

Akce Lesbi Schow LILI A VIKI

Co ještě nevíte...

Erotická studovna pro zvídavé


70 podniků a 189 dívek

Prohledej všechny: podniky | dívky

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Registrace  |  Přihlásit se

CZ EN
notice