Nevěstinec

Nevěstinec, označovaný také jako bordel, veřejný dům, dům radosti, pánský klub nebo jinými názvy, je zařízení určené k prostituci, které zajišťuje prostitutkám prostory, kde se mohou scházet s klienty a mít s nimi sexuální styk.

Legálnost

V minulosti byly veřejné domy po celém světě běžné. Během první poloviny 20. století byly Francie a Itálie proslavené svými veřejnými domy. Některá zařízení v Paříži jako le Chabanais a le Sphinx byla mezinárodně vyhlášená svým luxusem, který poskytovala. Po 2. světové válce byly nevěstince ve většině evropských zemí postaveny mimo zákon. Francie tak učinila v roce 1946 a Itálie v roce 1959.

Dnes jsou veřejné domy legální v Belgii, Nizozemsku, České republice a Německu. Politika Nizozemska v oblasti prostituce patří k nejliberálnějším na světě, a proto tato země přitahuje sexuální turisty z mnoha jiných států. Amsterdam je dobře známý svojí vykřičenou čtvrtí a je cílem sexuální turistiky. Největší veřejný dům v Evropě (Pascha) se nachází v Kolínu nad Rýnem v Německu.

V některých zemích, jako je Austrálie, jsou nevěstince legální a regulované, ale existence těchto povolených nevěstinců s licencí nebrání ilegálním veřejným domům v jejich existenci. Podle zprávy v Daily Telegraph (Austrálie) nyní ilegální nevěstince v Sydney početně převážily zařízení s licencí čtyři ku jedné. Podle zprávy z roku 2009 se v Queenslandu pouze 10 % prostituce odehrává v povolených veřejných domech, zbytek zůstává buďto neregulován nebo je nelegální. Podle některých odhadů existuje ve Victorii 400 ilegálních nevěstinců.

Obchodní modely

Nevěstince používají řadu různých obchodních modelů:

  • V regulovaných nevěstincích v Nevadě pracují prostitutky na základě uzavřené smlouvy a dělí se o výdělek s veřejným domem a často se od nich očekává, že budou „dávat spropitné“ pomocnému personálu (uklízečkám, řidičům limuzín atd.) nedostávají žádné dávky, jako je zdravotní pojištění, a nestrhávají se jim žádné částky nasociální zabezpečení.

  • V jiných jsou prostitutky zaměstnanci, kteří pobírají malý pevný plat a část peněz, které utratí zákazník. V tomto případě, který je někdy označován jako maison close (francouzský výraz pro „uzavřený dům“, kde prostitutky žijí i poskytují služby), dostává zbytek peněz za služby majitel nevěstince.

  • A ještě v jiných případech platí prostitutky poplatek za využívání zařízení, přičemž majitel nevěstince není do finančních transakcí mezi prostitutkou a klientem zapojen. Ty jsou někdy označovány jako maison de passe (francouzský výraz pro „průchozí dům“, kde prostitutky jen poskytují služby). V případech ilegálních nevěstinců toto uspořádání zajišťuje majiteli zařízení, který často nevěstinec (nepřesvědčivě) maskuje pod názvy jako masážní salon, bar, striptérský klub nebo podobnou firmou, určitou úroveň popření odpovědnosti.

Vojenské bordely

Až do nedávné doby mělo několik armád po celém světě k vojsku připojen mobilní nevěstinec jako pomocnou jednotku; zejména se tyto služby poskytovaly bojovým jednotkám na dlouhodobých misích v cizině.

Protože se jedná o citlivé téma, byly vojenské bordely často označovány tvořivými eufemismy. Jako příklad takového žargonu může sloužit výraz la boîte à bonbons (česky: „bonboniéra“), který nahradil termín „bordel militaire de campagne".

Mladou etnickou Číňanku, která byla v jednom z „batalionů útěchy“ Japonské císařské armády, zpovídal spojenecký důstojník po osvobození v Rangúnu v roce 1945.

Ženy byly za 2. světové války nuceny k prostituci japonskými okupačními armádami formou sexuálního otroctví pro japonské vojáky. Prostitutky byly odvlečeny ze svých domovů v celé východní Asii a říkalo se jim jednotlivě „utěšitelky vojáků“ nebo jūgun-ianfu a kolektivně „bataliony útěchy“.

Odhaduje se, že minimálně 34 140 žen z okupovaných států, zejména z Polska, bylo nuceno pracovat jako nedobrovolné prostitutky pro Nacisty během 2. světové války.

Regulace

V některých zemích je prostituce nelegální, v jiných zemích samotná prostituce (výměna sexu za peníze) je nelegální, ale většina aktivit okolo ní (jako je provozování nevěstince, pasáctví, nabízení sexuálních služeb na veřejných místech atd.) je zakázána, což často lidem velice ztěžuje možnost se do prostituce zapojit, aniž by porušili zákon, zatímco v jiných zemích je prostituce legální a regulovaná. Stupeň regulace se velmi liší podle jednotlivých zemí. Většina těchto zemí upřednostňuje nevěstince, přinejmenším v teorii, protože se považují za méně problematické než pouliční prostituce.

Mona z AAA Exclusive Club

Mona

0%
Inzerujte zde!

80

Inzerujte zde!

80

Inzerujte zde!

80

Inzerujte zde!

80

Lara z AAA Exclusive Club

Lara

0%
Inzerujte zde!

80

Chci zde inzerovat
Nacházíte se: Holkynajisto.cz / Nevěstinec

Již hodnocené

Logo - Darling Cabaret

new

Poslední komentáře

Čistota je v tomto podniku na prvním místě. Slečny jsou profesionální masérky s úsměvem na...

Poslední přidané

Erotic massage RoyalErotic massage Royal

Zuzka Zuzka

Nejnovější akce

AAA Exclusive Club

Březen party night 2019

Co ještě nevíte...

Erotická studovna pro zvídavé


70 podniků a 187 dívek

Prohledej všechny: podniky | dívky

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Registrace  |  Přihlásit se

CZ EN
notice