Sexuální turistika

Sexuální turistika je cestování s cílem zapojit se do sexuálních aktivit zajišťovaných prostitutkami.

Světová organizace cestovního ruchu, specializovaná agentura OSN, definuje sexuální turistiku jako „cesty organizované zevnitř odvětví cestovního ruchu nebo zvenčí tohoto odvětví, ale s využitím jeho struktur a sítí, s primárním cílem ovlivnit komerční sexuální vztah turisty a osob trvale žijících v dané destinaci".

Zatímco termín sexuální turistika může označovat různé komerční sexuální aktivity, agentury a vědciněkdy rozlišují mezi sexuální turistikou zaměřenou na dospělé, sexuální turistikou zaměřenou na děti a sexuální turistikou zaměřenou na ženy, aby tak označili různé druhy sexuální turistiky. Mezi lákadla pro sexuální turisty mohou patřit nižší ceny služeb v cílové zemi společně s legální prostitucí nebo odlišnými vynucovacími prostředky práva a přístupem k  dětské prostituci.

Většinou může dospělý cestovat a zapojit se do sexuální aktivity s dospělou prostitutkou za podobných okolností, jaké by platily pro místní prostituci. Když se ale jedná o sexuální aktivitu, která zahrnuje dětskou prostituci, není založená na dobrovolné dohodě nebo souvisí s ilegálním obchodem s lidmi, je obecně nelegální, jak v zemi, kde se jí turista účastní, tak jeho domovské zemi.

Sexuální turistika má svoji tuzemskou podobu, kdy se cestuje v rámci jedné země, nebo mezinárodní podobu, kdy se cestuje přes státní hranice. Jedná se o průmysl s mnohamiliardovým obratem, který podporuje mezinárodní pracovní sílu odhadovanou řádově v milionech. Někteří lidé tvrdí, že ze sexuální turistiky těží nejenom sexuální průmysl, ale také letecké společnosti, taxislužby a odvětví restaurací a hotelů. Organizace pro lidská práva varují, že sexuální turistika přispívá k ilegálnímu obchodu s lidmi a dětské prostituci.

Sexuální turistika provozovaná ženami

Sexuální turistika provozovaná ženami také existuje. Hlavní destinace pro ženskou sexuální turistiku jsou jižní Evropa (hlavně Itálie, Turecko, Řecko, Chorvatsko, Arménie, Černá Hora a Španělsko), Karibik (v čele s Jamajkou, Barbadosem a Dominikánskou republikou), části Afriky (Egypt, Tunisko, Gambie, Keňa), Bali, a Pattaya nebo Phuket v Thajsku. K dalším destinacím patří Maroko, Fidži, Peru a El Salvador.

Destinace

Několik zemí se stalo destinacemi, které sexuální turisté upřednostňují. Patří k nim Brazílie, Kostarika, Kuba, Dominikánská republika,Keňa, Nizozemsko, Filipíny a Thajsko.

Sexuální turistika zaměřená na děti

Dětská sexuální turistika je trestným (ve většině zemí) odvětvím obchodu s obratem mnoha miliard dolarů, který se podle některých tvrzení po celém světě týká až 2 milionů dětí. Ve snaze vymýtit tuto praxi uzákonilo mnoho zemí právní předpisy, které jim umožňují stíhat své občany za zneužívání dětí, ke kterému dochází mimo zemi trvalého pobytu, i když tím neporušují zákony v zemi, kde ke zneužití dítěte došlo, např. zákon Protect Act v USA.

Někteří lidé cestují do jiných zemí, aby se tam zapojili do sexuálních aktivit s dětmi. Dětská sexuální turistika je úzce spojena s chudobou.

Thajsko, Kambodža, Indie, Brazílie a Mexiko byly označeny za země, kde je zneužívání dětí k sexuálním aktivitám běžně rozšířené. V Thajsku, i když přesná čísla nejsou známá, se odhaduje, že děti tvoří 40 % prostituujících se osob v zemi. V Kambodži se odhaduje, že asi třetina všech prostitutek a prostitutů je mladší 18 let. V Indii federální policie uvádí, že je do prostituce pravděpodobně zapojeno 1,2 milionů dětí. Brazílie má nejhorší pověst, po Thajsku, pokud se týká obchodu s dětským sexem.

UNICEF upozorňuje, že sexuální činnost je často vnímána jako soukromá záležitost, a proto se obce zdráhají jednat a zasahovat v případě sexuálního vykořisťování. Kvůli takovým postojům jsou děti mnohem zranitelnější vůči sexuálnímu vykořisťování. K většině případů vykořisťování dětí dochází v důsledku jejich včlenění do obchodu se sexem mezi dospělými, kdy jsou vykořisťovány místními lidmi a sexuálními turisty. Internet poskytuje efektivní globální nástroj pro vytváření sítí mezi jednotlivci, kteří sdílejí informace o destinacích a nákupu takových služeb.

V případech, do kterých jsou zapojeny děti, má USA relativně přísné domácí zákony, které činí odpovědným kteréhokoliv amerického občana nebo dlouhodobě pobývajícího rezidenta USA, který cestuje do zahraničí, aby se tam zapojil do nezákonné činnosti s nezletilou osobou. Avšak dětská pornografie, sexuální turistika a ilegální obchod s lidmi zůstávají rychle rostoucí odvětví. Poslanec Chris Smith, R-NJ nedávno předložil návrh zákona H.R. 1623, tzv. „Mezinárodní Meganům zákon“. Podobně jako vnitrostátní Meganův zákon, který ukládá povinnost oznámit obci případy, kdy na jejím území žije osoba, která se dopustila sexuálního trestného činu, návrh zákona H.R. 1623 by upozornil úřady v zahraničí na pachatele sexuálních trestných činů, kteří se chystají cestovat, a obdobně by nabádal jiné země, aby vedly seznamy pachatelů sexuálních trestných činů a oznámily USA případy, kdy je pravděpodobné, že dříve usvědčený pachatel sexuálního trestného činu bude cestovat do USA kvůli sexuální turistice.

Vanessa z AAA Exclusive Club

Vanessa

0%
Inzerujte zde!

80

Inzerujte zde!

80

Inzerujte zde!

80

Inzerujte zde!

80

Angelina z AAA Exclusive Club

Angelina

0%
Inzerujte zde!

80

Chci zde inzerovat
Nacházíte se: Holkynajisto.cz / Sexuální turistika

Již hodnocené

Logo - Lady in Black

new

Poslední komentáře

Čistota je v tomto podniku na prvním místě. Slečny jsou profesionální masérky s úsměvem na...

Poslední přidané

Erotic massage RoyalErotic massage Royal

Zuzka Zuzka

Nejnovější akce

AAA Exclusive Club

Březen party night 2019

Co ještě nevíte...

Erotická studovna pro zvídavé


70 podniků a 187 dívek

Prohledej všechny: podniky | dívky

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Registrace  |  Přihlásit se

CZ EN
notice